Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tahir Boshkaj - Ishe Yll, Si Yll U Fike (Dedikim Për Ylli Bregun)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/05/2020

2020-05-16T18:54:55+00:00Na buzeqesh qe lart nga qielli
Je mes nesh si rreze dielli
Gjaku yt rrjedh neper breza
Djali, vajza, nipi, mbesa

Plasi ajo zemer nëne
Qe sduroje dot dhimbjen tende
Babai rron e do te rroje
Vec me emrin tend ne goje

Dhe në balle te cdo sebepi
Ishe kripa dhe lezeti
Nje baba i tille ne jete
eshte bekim i vertete

Kete kenge o vellai im
Ta qendisem si kujtim
Qe per ty o zemer bardhe
Te kendojne brezat me radhe

Vertet ike Zot o Zot
Po e le shtepin plot
Me paqe e dashuri
Pasuri mbi pasuri

Florí e thesare treten
Po kenga dhe fjala mbeten
Ndaj dhe ti o yll i rralle
Perjet do jesh i gjalle

REF.
Ne jeten qe ke jetuar
Ishe baba i gezuar
Me Bashkshorten te dy tok
Burre e grua mik e shoke

Sa te jemi sa te rrojme
Dit per dite do te kujtojm
Kete kenge do ta kendojme
Qe kurre mos te harrojme


Më Shumë Këngë Nga Tahir Boshkaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet