Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tahir Boshkaj - Te Vila Sofia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nga maja e çukës gllavë
Gjithë jugun e shikon
Sazan e karaburun
Thesaret e vëndit ton

Nga të gjitha mrekullitë
Që na fali perëndia
Diamanti në gjerdan
Eshte kjo Vila Sofia

Refreni
Ku do shkojm e ku do vemi
Te Vila Sofia, te Vila Sofia
Vendi ku zemra më mbeti
Gjithë jetën do rrija, o gjithë jetën do rrija

Ku do shkojm e ku do vemi
Te Vila Sofia, te Vila Sofia
Lum e lum cfarë vendi kemi
Këtu vjen gjithe njerëzia, Këtu vjen gjithë njerëzia

Hajde moj Vila Sofia
Në gjithë zonën mrekulli
13 fshatrat e buzit
Bukuri mbi bukuri

Shkëmbi bardhë brezat bashkon
Tafil buzi më ke nip
Krenaria e vendit tonë
Ku dhe gurët flasin Shqip

Refreni
Ku do shkojm e ku do vemi
Te Vila Sofia, te Vila Sofia
Vendi ku zemra më mbeti
Gjithë jetën do rrija, o gjithë jetën do rrija

Ku do shkojm e ku do vemi
Te Vila Sofia, te Vila Sofia
Lum e lum cfarë vendi kemi
Këtu vjen gjithe njerëzia, këtu vjen gjithë njerëzia.


Ky tekst u dërgua nga Zisis GravanisTahir Boshkaj
Publikimi: 24/07/2021
Muzika: Edi Balili & Tahir Boshkaj
Produksioni: Edi Balili
Teksti: Hetem Barjami


Tahir Boshkaj - Te Vila Sofia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Vila Sofia".
3. Video është e këngës "Te Vila Sofia", por nuk këndohet nga Tahir Boshkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tahir Boshkaj:


Komente 0