Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tahir Boshkaj - O Lezeti Shoqërisë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Digje digje ti shaminë
Bashk me te dhe beqarine
Ishe djale u bere burr
Djaleria svjen me kurre(2x)

Sonte ty po te martojme
Te gëzojmë e trashëgojmë
O lezeti shoqërisë
Kete keng po ta qendis(2x)

Digje digje ti shaminë
Bashk me te dhe beqarine
Ishe djale u bere burr
Djaleria svjen me kurre(2x)

Do ti them nja dy tri fjale
Se te kemi shoke te rrall
Me trashëgimi faji jon
Gëzime pacim gjithmone(2x)

Digje digje ti shaminë
Bashk me te dhe beqarine
Ishe djale u bere burr
Djaleria svjen me kurre(2x)


Ky tekst u dërgua nga Marsida StafaTahir Boshkaj
Publikimi: 25/02/2022
Muzika: Tahir Boshkaj & Krenar Seiti
Teksti: Krenar Seiti & Tahir Boshkaj
Produksioni: Vani Rushiti
Klarinet: Renato Lici
Violin: Eraldo FetoTahir Boshkaj - O Lezeti Shoqërisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Lezeti Shoqërisë".
3. Video është e këngës "O Lezeti Shoqërisë", por nuk këndohet nga Tahir Boshkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tahir Boshkaj:


Komente 0