Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taste2 - Cigarja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po m'bohen qe 15 vjet qe sa here te dhezi
Thom qe po m'kushton shum shtrejt
Veten tu e rrejt, tu thon qe sun e lo
Se po ma lyp nikotinen, si t'qona e dhezi
Mushkrit nuk m'dhimen
Sun e lo, jo skom provu n'fakt shpesh e kom lon
Po sjom duru pa e dhez, pa e shiju
Une pe lo, po kjo spom len mu
Ka t'sillna ja sho tymin
E dhezi edhe pse ja di kercnimin
Kancerin e pres, me cigare n'buz, me kafe t'mengjesit
Ja lo fajin stresit, mllefit dhe rrethit
Po rakin, krejt kjo o pun e f**kin' qejfit
Sun i sho gishtat kurr pa cigare
Ja gjoj naj qare edhe kur t'mes pa pare
Veq me dit qe mes pa to m'dridhet trupi
Masi qe te pij njo thom: cfare gllupi
Jam i gatshem me lon dikun qe kurr sun e gjoj
Krejt pi menoj, era? shneta? Berllog pa nevoj

[Hook 2x]
Thom qe sun e lo, po poget qe spo du
Edhe pse e di qe cdo tim oshte kercnim per mu
Edhe pse kurrgjo t'mir sem tu dhuru
Ma shume se ni kerr o' tu m'harxhu

M'kap kriza, nervoz bona, m'pengon edhe miza
Kur mes pa duhan, ja pa rizlla
Ose krejt kto i kom po nuk kom shkreps
E lshoj plloqen e shporetit meniher me dhez
Shpesh e nxen vetin tu e bo ket gjest
Kur i ki 2 euro, nuk blen buk' se pa cigar met
E shtrejt, per shnet, e per xhep
Keq n'tona ant, per vet e per rreth
Veq me ja nis me menu t'kap siklet
Kqyr meniher edhe sa t'kan met n'paqet'
Po forja me e mir o kur dikush me cigare n'dor'
T'qorton pse ti spe lon e t'bon horr
Ti tregojn 8mij opsione me lon
E knej asnji opsion se shtin n'funksion
Plot e kan lon n'kushte t'rona e ti nihesh debil
E do thojn qe se lo se: du me dek me stil
Na thojn qe sbon me pi, e te hunt na shesin
N'shpi t'kancerit me dyr hapun po na presin

[Hook 2x]
Taste2
Publikimi: 20/03/2014


Taste2 - Cigarja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cigarja".
3. Video është e këngës "Cigarja", por nuk këndohet nga Taste2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Taste2:


Komente 0