Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - U Deshtem Aq Shumë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U deshtem aq shumë ne
Sa koha sikur ndalej
E nuk ecte po nuk u takuam
Dhe fjalët e Botës
Ne na ndanë e na bën të harrojmë
Se dikur fort u dashuruam

Zemra vet foli në Lotë e tha
Se unë nga ti kurrë s'du me u nda
Nuk kam forcë me fjalë me të thanë
Me u dashtë e bashkë mos me u kanë

Refreni:
Kurrë më kurrë më, tjetër si ti unë ska me taku
Kurrë më kurrë më, sa të jem gjallë unë s'muj me të harru
Kurrë më kurrë më, tjetërkënd s'muj me dashuru
Kurrë më kurrë më, sikur me ty unë s'kam me jetu, s'kam me jetu

U deshtem aq shumë ne
Asnjë ditë nuk e numëronim
Të jetuar por nuk u takuam
Dhe fjalët e Botës
Në armiq neve na kthyen
Na bën të harrojmë sa fort u dashuruam

Zemra vet foli në Lotë e tha
Se unë nga ti kurrë s'du me u nda
Nuk kam forcë me fjalë me të thanë
Me u dashtë e bashkë mos me u kanë

Refreni (2x):
Kurrë më kurrë më, tjetër si ti unë ska me taku
Kurrë më kurrë më, sa të jem gjallë unë s'muj me të harru
Kurrë më kurrë më, tjetërkënd s'muj me dashuru
Kurrë më kurrë më, sikur me ty unë s'kam me jetu, s'kam me jetu.


Ky tekst u dërgua nga Bleart LushajTaulant Bajraliu
Publikimi: 19/03/2021
Muzika: Egzon Bajraliu
Teksti: Agron Jashari
Orkestrimi: Egzon Bajraliu
Video Produksioni: Time Pictures


Taulant Bajraliu - U Deshtem Aq Shumë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Deshtem Aq Shumë".
3. Video është e këngës "U Deshtem Aq Shumë", por nuk këndohet nga Taulant Bajraliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Taulant Bajraliu:


Komente 0