Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Tashko Koço - Dola Në Penxhere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Këngë Lirike Qytetare Shqiptare Dhe Repertor Klasik"

Këngë e albumit:

"Tefta Tashko Koco"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dola Në Penxhere" kënduar nga Tefta Tashko Koço.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Tefta Tashko Koço i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Shkodrane. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I: Dola n’penxhere,
Qirova mollën-e. :I
I: Më shpëtoi sajaku, gocë
Preva dorën-e. :I
Ref.:
O në daç më duej,
Në daç mos më duej
O jam jabanxhi,
Moj gocë, në dhe’ të huej!
Më shpëtoi sajaku
Preva gishtin-e.
Mos ma djeg,
Ma përvlove shpirtin-e!
Ref.:
O në daç më duej
Në daç mos më duej
O jam jabanxhi,
Moj gocë, në dhe të huej!Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet