Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tefta Tashko Koço - Edhe Gurët E Sokakut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Tefta Tashko Koco"

Komente

Asnjë Koment

09/10/2010

2010-10-09T18:39:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Edhe Gurët E Sokakut" kënduar nga Tefta Tashko Koço.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Tefta Tashko Koço i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kenge Te Shqiperise Se Mesme. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Edhe gurët e sokak, sokakut
Për ty bojn-e shiqajet.
I: O vaj, vaj, vaj lule e zamakut
Kur më shkon sokakut
Ashikut o me gojë s’i flet. :I
Edhe faqja t’u bo gropë moj grop-e
Si paraja e Misirit.
O ashikut ç’i derdhen lotzit
Nga sevda e bukurisë.
Çka ka lumi që utrinë, utrin-e
Qan për hallet e sevdas.
O pret beharin të na vijë
T’lahen çupat e kasabasë.Më Shumë Këngë Nga Tefta Tashko Koço:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet