Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tergita Gusta - Nje Fjale Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Fjale" kënduar nga Tergita Gusta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Granit Ahmeti - Nje Fjale

Graniti:
A del a sdel me mu,
Pergjigjjen pse sma thu,
Dalim rrim deri won,
Nuk na nin per kerkon.

Du met pas n`jeten e perditshme,
Per tjert je e paaritshme,
Ske nevoj mendjen me rrit
weq ni fjal jom tu e prit

o Beibe dalim bashk
sikur n`fillim qe t`thash
E dijm qka dojm
Njoni tjetrin nuk e ndrrojm

REF(2X)
-Na na na,oh oh oh
Nuk e di sa kem koh
Nje fjal qa do te thush
Mendjen kom me ta mush

2TON:
Prej fillimit e kom dit
Se na kena me dal,dal
Nuk ke newoj me thon asnje fjal,fjal
Nuk e di sa t`dojn sa t`thojn
N`fillim e kom thon po diqysh sun t`thojn
Na na na,oh oh oh
Du me ta ni per qdo nat at zo
Ndash ti ndash jo une temen kom me bo
Ma mir pot lajmroj me koh.

Graniti:
Ndash t`jap minuta shtes
Me ty du me marr pjes
qdo wen ku nen
Jom qaj qe per ty wjen

Du met pas n`jeten e perditshme
per tjert je e paAritshme
Ske nevoj mendjen me rrit
WEq 1 fjal jom tu e prit

O beibe dalim bashk
Sikur n`fillim qe t`thash
E dijm qka dojm
Njoni tjetrin nuk e ndrrojm

REF(2X)
-Na na na,oh oh oh
Nuk e di sa kem koh
Nje fjal qa do te thush
Mendjen kom me ta mush

Hana Cakuli - Nje Fjale

kur nuk e dija ç´ësht dashurija
ty te shikoja plot admirim
kur nuk e dija ç´ësht lumturia
ty te shikoja plot me gëzim

kaluan vitetkaluan motet
me mua ishte zemer dashuria jote

(ref.)
nje fjal ma thuaj
ma thuaj ç´ësht dashurija\
nje fjal ta them
ta them ç´është lumtirija

un per gjith jeten ty te kam kerkuar
un per gjith jeten ty te kam munguar

nga ti mesova ç´ësht dashurija
zemren ma mbushe plot dashuri
nga ti mesova qeshtu lumtira
jeten ma mbushe plot me gezim

kaluan vite kaluan mote
me mua ishte zemer dashuria jote

(ref.)
nje fjal ma thuaj ma thuaj qeshtu dashurija
nje fjal ta them ta them qeshtu lumturia
un per gjith jeten ty te kam kerkuar
un per gjith jeten ty ta kam munguar

nje fjal ma thuaj ma thuaj qeshte dashurija
nje fjal ta them ta them qeshtu lumturia

une per gjith jeten ty te kam kerkuar
un per gjith jeten ty te kam munguar

Ermal Fejzullahu - Nje Fjale

Nuk e di çka të veproj
nuk e di çka të provoj
tërë kohën për ty, si i humbur jam
dhe vetëm mendoj
çdo ditë nga nuk të shikoj
të afrohem nuk guxoj
nuk më buzeqesh kurrë
nuk e di a mundem mendjen unë ta ndryshoj
pse kështu më injoron
të lutem a më tregon
të bind që gabim e ke ti

(refreni)
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vertetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vërtetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
fol unë të kuptoj
ti më thuaj çka të bëj
dhe do të dëgjoj.
një, një një, fjalë
nuk po të kërkoj më shumë
më trego e mos më lër sikur në gjumë.

më ke fut në konfuzion
veç më shumë më tensionon
a po luan lojë
apo krejt kjo vëtem te argëton
mos më lër të pres shumë gjatë
se ma bëre ditën natë
mos ke frikë nga unë
apo ndoshta pom neglizhon vetëm për inat
pse keshtu më injoron
të lutem a më tregon
çka nuk kam unë që ti kërkon
e çka deshiron
për ty do të ndryshoj
të paktën do të provoj
nëse më jep një mundësi
do të bind që gabim e ke ti

(refreni)
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vertetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vërtetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
fol unë të kuptoj
ti më thuaj çka të bëj
dhe do të dëgjoj.
një, një një, fjalë
nuk po të kërkoj më shumë
më trego e mos më lër sikur në gjumë.


Publikimi: 14/12/2013Më Shumë Këngë Nga Tergita Gusta:


Komente 0


Tergita Gusta - Nje Fjale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Fjale".
3. Video është e këngës "Nje Fjale", por nuk këndohet nga Tergita Gusta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.