A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

Nuk isha në luftë
por më rrëfyen prindërit
ato vite vuajtje
ato vite në okupim
ato vite ku punohej
e mësohej në shkolla-shtëpi .

Ishim liridashës
mësonim si fitohej liria
e luftëtarët e mëdhenj
dhanë gjakun e tyre
të na vijë liria.

Kjo vuajtje e madhe
u shua me të vërtetë
kur më 17 shkurt 2008
Kosova u shpall shtet.

- poem written by Teuta Doqi


- Submitted by te123 -

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  248Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019