A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Gjethja Dhe 4 Ererat

Si Gjethe Peme ne Trotuar
Era te perkund andej kendej
po ti mos u trishto ,se ka
Ka te neserme me te mire

Fryjne te katra ererat
Fryn veriu Gjethja fluturon
Fryn jugu Gjethja embel vallezon
Fryn ere e lindjes Gjethja i busqesh dites
Oh Kjo ere e Perndimit
Kurore i behet gjethes se bukur

Mbi trotuar andej kendej
Gjethja Valvitet ,Diku ne nje qosh
Te botes e Perplasur mbetet
Te rrafen ererat ,te rrafen Stuhit
Po Gjethja e Vogel Shkelqen por si drite


Andali CZ Itali
16 / 06 / 2015

- poem written by Teuta Kajushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019