Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Gjethja Dhe 4 Ererat

Si Gjethe Peme ne Trotuar
Era te perkund andej kendej
po ti mos u trishto ,se ka
Ka te neserme me te mire

Fryjne te katra ererat
Fryn veriu Gjethja fluturon
Fryn jugu Gjethja embel vallezon
Fryn ere e lindjes Gjethja i busqesh dites
Oh Kjo ere e Perndimit
Kurore i behet gjethes se bukur

Mbi trotuar andej kendej
Gjethja Valvitet ,Diku ne nje qosh
Te botes e Perplasur mbetet
Te rrafen ererat ,te rrafen Stuhit
Po Gjethja e Vogel Shkelqen por si drite


Andali CZ Itali
16 / 06 / 2015

- poezi nga Teuta Kajushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Më shumë nga Teuta Kajushi


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet