Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiki - Ti Je Kuptim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ref [2x]
Ti je kuptim i jetes time
ti je e shtrejta ime
ti je e une e di ti sa vlen
zemer tek une i gjen
krejt ato qe i don
krejt ato qe ti tmungojn
zemra jem ti ti plotson

Nese e foli ni rren ni arsye duhet me pas
Nese foli fjal tvertet zemra ka fjal me thas
me plas sun i qes pi zemres takimin e par
si cdo her ne cdo koh
buzqeshje prej meje ke mar
sepse me ti jam ndi mir per cdo her ne chdo koh
varsisht prej rrethanave kur ti nuk tkom fejos
se e di kam vler per ty sikur ti qe je per mu
sado larg qe jemi ne une kur smundem me t'harru
nuk muj me harru kohen qe e kalum bashk
veq kur kujtoj ndjej mungesen tende tash
mu kujtu ni rast nga zemra jot e plast
kur syni jot lotoj kur nervoz jom kon nat cast
edhe pse ti gjith ke hesht i ke mbyll vesht
krejt i ke harru problemet mi zmadhu ske desht
se per ty jom me vler me shum se cdo sen tjeter
e tash fjalet qe i ndjej per ty i ches ne leter

Ref.
Ti je kuptim i jetes time
ti je e shtrejta ime
ti je e une e di ti sa vlen
zemer tek une i gjen
krejt ato qe i don
krejt ato qe ti tmungojn
zemra jem ti ti plotson

Ti je kuptimi i jetes tem qe shum vlen
ti je gjeja ma e shtrejt qe me pare sun e blen
kudo qe une shkova kudo si ti sun gjeta
sa me hec boten krejt e me bo shum kilometra
sa fleta muj mi shkru per ty une me fjal te mira
di mu kon poeti mir veq ty me tbo ....
se buzqeshja jote mshtin me tdhon ti buzqeshje
ti gjithqka pershtat me mu npamje dhe nveshje
edhe n'realitet me fol une pran teje jam i qet
sa bukur e sa embel esht cdo fjal qe ti e flet
kto ndjenja qe i kam nuk po di qish mi pershkru
ato dit qe ishim bashk nuk muj me i harru
vech une e di sa rendsi kam per ty
veq une e di sa shum nzemer tkam hi
ndrejt n'sy me shikove durt mi shterngove
ma the fjalen te dua
dhe shpejt u largove

Ref.
Ti je kuptim i jetes time
ti je e shtrejta ime
ti je e une e di ti sa vlen
zemer tek une i gjen
krejt ato qe i don
krejt ato qe ti tmungojn
zemra jem ti ti plotson


Ky tekst u dërgua nga Dj-DukliTiki
Publikimi: 14/06/2011


Tiki - Ti Je Kuptim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Kuptim".
3. Video është e këngës "Ti Je Kuptim", por nuk këndohet nga Tiki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tiki:


Komente 0