Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tikkz
 • Emri i Vërtetë:
 • Pashtrik Ajdini
 • Vendlindja:
 • Kumanovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 6 Qershor 2000
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: hip-hop

Tikkz është këngëtar i njohur. Pashtrik Ajdini ose ndryshe i njohur me nofken e tij TIKKZ, kreu shkollen fillore në Bajram Shabani te Kumanoves, kurse tani eshte ne shkolle te mesme ne gjymnazin Sami Frasheri ne Kumanove, Pashtrik Ajdini ose si njihet Tikkz qe nga femijeria ka ndjekur muziken hip-hop, ka qenë nje problematik qe nga femijeria por tani ai mendon qe problemet ti lere anash pasi qe eshte i koncentruar ne muziken qe e ben hiphop. Reperi nga Kumanova Tikkz eshte shum i njohur ne Kumanove, dhe ai mendon te ndjek ëndrren e tij që kishte qe nga femijeria.

Më datë 24 Janar 2016, Tikkz publikon videoklipin "24/7", në bashkëpunim me Ideal.

Më datë 12 Mars 2016, Tikkz publikon videoklipin "Hustle".

Më datë 4 Shtator 2016, Tikkz publikon videoklipin "Thug City".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet