A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Tila & Murat Nazifi - Romance


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/11/2018

2018-11-09T18:00:00

See Also

Murat Nazifi

Music:

Emrah Xhixho

Music:

Festim Gici

Lyrics:

Olsi Celmeta

Song from the album:

"Ep5"Sorry, this song lyrics is not yet available "Romance" sung by Tila & Murat Nazifi.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Romance".
The music video from Tila & Murat Nazifi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Pirro Cako & Gaqo Cako. We wish that's the lyrics you are looking for:

Mbeta me zerin e tij, si ne enderr
Enderr e tij, zeri im
Piano e vjeter ku rrinim bashk
Priste perseri

Ti dashuron boten tende
Ti i mungon botes sime
Mbi nje rreze do te vish, e di
Bashke me diellin
Si nje rreze eja...

Ref

Une do te vij
Do vij patjeter
Me zerat tend do zgjoj kengen
Dhe shpresen
Do vish ti prap (une do te vij)
Do vish patjeter
Mbi pianon tone
Do ngjallim jeten

Mall

Ca pika shiu rrane mbi qelq
befas per ty une ndjeva mall
jetojme te dy ne nje qytet
dhe rralle shihemi sa rralle

Dhe m'u duk pak e cuditshme
si erdh kjo vjeshte dhe ky mengjes
qiejt e ngrysur pa lejlek
dhe shirat pa ylber ne mes

Ne c'enderr kemi rene kaq keq
qe dot s'po zgjohemi ne valle
ca pika shiu rane mbi qelq
befas per ty une ndjeva mall


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019