Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - Nga Rruga E Lindjes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.5"

Këngë e albumit:

"Prishtina Fuckin' City"

Komente

1 🔥

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Në rruget e Prishtines gjithmon do t'jemi zot
GHETTO G Shoket e mi K.Ol.C jo nuk dorzohemi dot,
Geng, Beng Tani genjeshter nuk degjohet kurre
PO MENDOJ PASI QË T’HYN VETË PLUMBI NË LËKUR
Keshtu e ka lindja, Prishtina dhe Ghetto
Tingulli 3,Hija e Jetes tani gangsta perfekto
Une jam ajo endrra juaj e preferuar
Per mu nuk ka humbje jo nuk ka te deshtuer
Ne gazeta, radio,TV edhe ne gjdo vend tjeter
Do te jemi boss playez por jo me armat te vjeter
Kjo eshte jeta ne rruge kush mendon te jeton
Gin & Juice,SLK dhe ne bokserica nje kondom
Kur te mbrijesh ne periferi patjeter ktheje koken mbas
Miami beach gangsta home edhe ty te therras
Do ta shohesh jeten dhe rrugen per aktrim
Per rast urgjente 187 shoku im

Refren:
HIP HOP,HIP HOP,HIP HOP K.OL.C
PO SHKOJMË BIG XIG,DON PIZHI,GHETTO G-ja

Do te mbetesh ne vend derisa te intervenojm
10 vjet ne qeli pak me shume ne te ndihmojme
DDollart ne kufer rruges per K.Ol.C
Ne bashkpunim me polici, Boss Ghetto Gold, Ghetto G
Si ne G Funk Geloxi, I told *****iz don't **** with me
E pas lirimit do te vijne edhe dy kocka, ari me nje joint permbi
Si dhurat te posaqme ja qon shokut tim
MR.Don Pizhit Groph Per P*** Dhe gjykim
Pas kesaj ngjarje mbrin ne principaten e 3-te
Tarum Kaone Ne Gjakuzi Dhe ne peshkir nje berete
Me femna per rreth dhe me tequilla sunrise
Jetojm ne nje bote tjeter or vdekjen e lejme pas
Sikurse don P*** Ghetto G Bosat qe e lan K.Ol.C
Ku sundonin dy prinder ishin edhe disa femije
Githmon pas nje suksesi na e thejm goten
Kjo pra eshte jete t’q**** Boten
Hija e Jetes ,Tingulli 3: emra qe kudo sundojne
Kur ne kendojme si te behen si ne te gjithe mendojne
Po vazhdo jeto permirsohu e kendo
Nga kenmdi im merr krahet fluturo e ndegjo (shiko)
K.Ol.C eshte i qmuar, Tingulli 3 s'ju ka harruar
Tani jam i treguar, i pa shftrytezuar, realizuar
Nje genjeshter e thelluar per nje kohe qe jam harruar
Nje rikthim i perpunuar me gangsta shit e mbuluar

Refren:
HIP HOP,HIP HOP,HIP HOP K.OL.C
PO SHKOJMË BIG XIG,DON PIZHI,GHETTO G-ja

Te gjitha qe ishin munduar menduam se nu ka me
Nje tingull i mbuluar, zbuluar nje dhe vetem nje
Tash me thuaj kush ju mbajti ne bark duart
Deri sa u mesuat ne lojen e quajtur per te notuar
Mos me trego tash per aranzhmane, tekste e gjera te tjera
Se eshte krejt njesoj si mi kalxu babes ton per vitet e 60-ta
Nga tergimi jon qe perfundon me kaq
Keshillohu me prinder e pastaj ktheje koken pas
Ne qofte se je ne afersi ule koken ne kembe mos rri
Se une ku ta di ti ndoshta fare fat nuk ki
Se ne kerkush nuk na del ne rrugen tone per nga fama
Te fortet gjithe do te mbesin sot si dje dhe maniana
Kjo eshte vetem nje keshille nga te gjitha keto familje
Kush e ka ata mas veshi po per ndryshe pa keqkuptime
Ne rruget e lindjes K.Ol.C banda ime

Refren:
HIP HOP,HIP HOP,HIP HOP K.OL.C
PO SHKOJMË BIG XIG,DON PIZHI,GHETTO G-ja


Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet