Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - Prishtina ****In City  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.5"

Këngë e albumit:

"Prishtina Fuckin' City"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00per kte keng ku po jetoj për atë do të tregoj
at që e kam në zemër tash dua ta harrgjoj
këtu është thellsija ime prej big xig ghetto g
këtu është prishtina me mua vërtet edhe për ty
se tash krejt sistemi gjindet në kët vend
në prishtina ****in city dhe në vendet që janë për rreth
ne jemi këtu aty te e gjithë rinia
këtu ku jetojn bashkë mafija e policija
yjet e hip hopit dhe të rockut kosovar
që prej nga ulpiana mbretron ghetto r
nga lindja po ndëgjohem në east side por shqiptar
vërtet këtu është zemra dhe shpirti i shqiptaris
vendi më i mirë në botë dhe stili i rinis
lindja e venit tonë dhe dora e perendis
femrat më të mira si gjithmonë ato janë këtu
veq me dance with me babie atëherë puna ka përfundu ref:2 here Ne jetojm në prishtinë në prishtina ****in city
tingulli 3 këndon këtu në prishtina ****in city
këtu gjithmonë do të jetë në prishtina ****in city
gjith hip hop do të ketë në prishtina ****in city

po tregoj se vërtet jemi në prag të perendimit
krejt me **** sillet loja në jetën e aktrimit
tash qyteti jonë jeton si një lloj hiti
kjo këng po këndohet në prishtina ****in city
sikur tisha djalë prishtinas ndëgjohet në gjdo qytet tjetër
prishtina është e re por me tradit të vjetër
jemi krejt të përzir qytetar e katunar
veq zoti e boft hajr qi na ka bo shqiptar
dikur ishte lufta tash mbretron krenarija
mesazhi më imadh tani le të qihet sërbija
tingulli 3 tash ndëgjohet vërtet në shumë kënde
g funk geloxia tash tingllon edhe në dhomën tënde
por mos ta haroj edhe lojën që tash përfundoi
edhe këngën ‘’dëshira për jetë’’që dikur këtu mbretroi
si në nga rruga e lindjes ashtu në perendim
krejt ky regjion do të nvaret tash nga këndi im

ref: 2 here
Ne jetojm në prishtinë në prishtina ****in city
tingulli 3 këndon këtu në prishtina ****in city
këtu gjithmonë do të jetë në prishtina ****in city
gjith hip hop do të ketë në prishtina ****in city

në krye qendrën time në përkujtimin e fëmiris
e cila tash më rriti në estradën e shqiptaris
vërtet veq hip hop ishte jeta e këti qyteti
ne jemi tash këtu në prishtina ****in city
ku është mamirë letë ndahet në një anë
se tash ka shumë sene qi kur më parë nuk janë kanë
në vendet e të rriturve i kemi shumë fëmijë
edhe në parlament janë bo nja dy-treqin parti
kur ma mirë nuk ka qenë në regjionin tonë
jeta jote mund zgjatë veq nja dy tre sekond
me gjëneshtra dallavere javëvën dyqysh e kalojm
ska qare pa kanë në regull se policija intervenojn
pa ngjehë deri në dhetë vinë keret e kokakollës
po të erdhi era alkohol kimu sillë reth patrolës
deri sa patrolla e fundit është më dehur se ti
kjo është e përditshmja jonë në prishtina ****in city.

ref: 2 here
Ne jetojm në prishtinë në prishtina****in city
tingulli 3 këndon këtu në prishtina ****in city
këtu gjithmonë do të jetë në prishtina ****in city
gjith hip hop do të ketë në prishtina ****in city


Ky tekst u dërgua nga Eriklajd Xhumari
Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet