Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tingulli 3nt - Pse Tingulli 3 Qka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.4"

Këngë e albumit:

"Alboomi I 2-Te"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00(I)

Pse tingulli 3 kush do qka jena na
kush po vet na pe ja thojna me fjal
shum te qarta
nga viti 96 deri ne ditet e sotme
skem nevoj me gabu se kushdo qoft
shum kush ka hecur drejt asaj rruge
po kur sjemi lenduar prej tylifar far shuge

(I I)

Nje uretje na lendonte fomralua
ka qen qajo edhe gjithmon dominonte
edhe sigurisht qe po shihet po shitet
e po nihet kush jemi ne shum thjesht po dihet
nje pakic e vogel munohet diqka keq me vepru
po nuk esht mir se na rrugen jau kena mbaru

(I I I)

Dhe njeher nje gje duhet ta kuptoni
aty ku se keni venin mos tentoni se gaboni
e keqe te thuash tingulli 3 pa vler
me ksi gabime te palogjikshme nuk lodhna asniher
pse tingulli 3 kush do qka jena na
jemi njerz me dmth-nje shum te sakta

Rrefreni:

Pse tingulli 3 cka? kush jena nah?
muzika e din kush jena na hahhaha

(I V)

Ndoshta po ju kujtohet kenga jon e par
kishte shum vler edhe kushtonte 100dollar
po mos haroni ajo ishte e asaj kohes se vjeter
po ndoshta sishte e papun si qdo tjeter
gjitha kta zemrat tona
qe na kan ni n'hip hop
edhe pse puna jon pereth ishte pa top
kjo shihet tash se njerzit kan perparu
munun let me te kuptu edhe punen me ta perfundu

(V)

Krei na qa jemi qa punoim shihet ne opinion
kush n'digjohet edhe kush kon e don
ne i dojm te gjith se kretikojm askend
por me kusht qe ta shikosh vetem vendin tend


Ky tekst u dërgua nga  armend
Më Shumë Këngë Nga Tingulli 3nt:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet