Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Tingulli I Zjarrtë - Jemi Emri I Vete Jetes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH
Strofa
Mos pyesni cfare viti ka qene
Kur erdhem ne jete
U ndihem te rritur kaq shpejt.
Dhe marrim guximin e moshes,
Ndaj zemra flet,
Te duam te bukur o jete.

Ne jemi me ty o njeri qe mengjeset zgjon,
Me ty shqetesimet i ndajme si buken tone.
I themi nje fjale dashurie ne botes tone.
Cdo dhimbje gezim ta ndjeje zemra jone.

Refreni (2x)
Ne jemi emri i vete jetes,
Ne tek e sotmja te ardhmen kerkojme.
Ne atdheun tone si askush tjeter,
Ne drejt Europes do ta cojme.

Solo me kitare

Refren (2x)


Ky tekst u dërgua nga Xhenis
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet