Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tom Dice

Tom Dice
  • Vendlindja:
  • Eeklo 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Nentor 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Tom Dice është këngëtar i huaj i njohur. Tom Dice i lindur si Tom Eeckhout është një këngëtar dhe tekstshkrues nga Belgjika. Karriera e Tom Dice filloi në X Factor 2008 në Belgjikë. Tom Dice zuri vendin e dytë në festival. Ndërsa më 28 Nëntor, televizioni Flam në Belgjikë zgjodhi Tom Dice si prezantueusi i Belgjikës në Eurovizionin 2010 në Oslo të Norvegjisë, me këngën "Me and My Guitar".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Finalist në

Eurovision


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0