A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Toni - Prehu Npaqe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/12/2008

2008-12-28T20:27:46

Toni
a keni vrejt se kejt njerzt e mir
vdesin heret vdesin shpejt jeta sdvet
jeta tret ti flej i qet tashhh per kurgjo
mos tvran ndergjegjja se asni njeri nbot
per ty spo folet e keqja kem hup shum
tkem hup ty sna ka mbet kurgjo
veq dhimbje e pikllim edeh lot en sy
zoti tfali zoti tmur jena robt e zotit
per to duhet gjeth mu mburr
jeta fshtir per njerzs tmir po nparajs
kan me kon tlir dyrt e parajses per ty jon
qeljon qel prej ati momenti kur syt i ke mshel
shum po na mungon daj gjeth po e shoh ftyren tone
tpikllum gjeth njerzimi sikur me kon prej nje nane
hapat e tu tash i percjellim nagjyljeta e natje lo
ne gjeth kan me na pas en krahna heret na ke lon
heret pa ty kena met ti rrin i qet ne parajs se na
duhet mu perball me ket jet

ref:2
prehu npaqe tash ftyra jote po na del en qiell
prehu npaqe tash gjeth en zemer ken me tpas fell
heret na ke lon heret pa ty kena met
ti rrin i qet nparajs e na hala tu u perball me ket jet

gjurmt e nje njeri tmir kurr nuk harrohen
ato percjellen brez pas brezi gjethmon kujtohen
prehu npaq pergjithomn bohu krenar per qka ke lon
ti je drita qe ndriqon ti je dielli qe rrezaton
kjo jet esht e perkohshme shpeshher edhe e kobshme
mu pajtu me realitet mase e domosdoshme
diku lart nqiell mes luleve tparajses ti pushon i qet
vleratr e moralit e mavrojn imazhin qe ke lon nket jet

Toni:
pse sje me ne hala shum thell nzemer na ke vra
si po permenet emri yt ma drit spo muj me pa
minutat e kohes po ecin shum lot nfaqe po ngecin
e kjo ngjarje e tmerushme hala pom doket e pabesushme
po duhet mu pajtu apet se vendimet e zotit sjon
tgabushme

ref:2
prehu npaqe tash ftyra jote po na del en qiell
prehu npaqe tash gjeth en zemer ken me tpas fell
heret na ke lon heret pa ty kena met
ti rrin i qet nparajs e na hala tu u perball me ket je

Toni:
per ty tu u tut e tu u lut ma mos i mshel syt
mete me sy qel daj per mi pa eddhe ni her thmit
babes nanes fjalen kurr nuk ja ke kthy
i ke lon me zemer tplast e me lot ne sy
jon mledh kejt per ty familja jon kat kajn mbi kry
jeta ec apett zoni i fmive tu bab mo sun thrret
gjuljeta se ka leht ju ka bo jeta shkret
motrat i le vet me ni vlla hastret
e kqyri veten e pom doket qe je diku ngat
pot thirras mirsad po jom pa fat se veq en ondrra pom vjen per gjdo nat
nuk je kon keq me kerkon me gjeste tmira qe i ke pas
apet po na qetson koha po kalon jeta po vazhdon
bota rrin tu u sjell syt spo muj me i mshel
kur po e di qe ti je nqiell je nqiell po na nzemer
tkena fell ngushllim tvogel i qeta kto vargje leter
mka met edeh ni shpres ishalla takohem nboten tjeter

ref:4
prehu npaqe tash ftyra jote po na del en qiell
prehu npaqe tash gjeth en zemer ken me tpas fell
heret na ke lon heret pa ty kena met
ti rrin i qet nparajs e na hala tu u perball me ket je


Ky tekst u dërgua nga ElionaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019