Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tonin Tershana - Te Dua O Det  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Muzika:

Tonin Harapi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 4-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

24/12/1965

1965-12-23T23:00:00+00:00O det të dua kur çel agimi
E të parën puthje me aq mall më uron
Në breg tend më lëshon mue gëzimi
O det I thellë sa shumë përngjason

E du trazimin tand të pafashitun
Veç ti m’magjeps dhe hovin tand e du
Më thërret dritë e jetës
Një kangë të flaktë me hartu
Më grish zani i jetës
një hymën të zjarrtë me këndu
Aaa... Një hymën të zjarrtë me këndu

I kaltër si sytë e vashës sime
Pafund e i gjanë si e jona dashuri
Se ti m'jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Se ti m'jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Aaa... Të don ty o det deti im
Aaa... Të don ty o det deti im

Teksti Mark Gurakuqi


Ky tekst u dërgua nga Jori
Më Shumë Këngë Nga Tonin Tershana:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet