Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Rrisim Jeten Tone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Komente

Asnjë Koment

17/12/2007

2007-12-17T14:41:01+00:00Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja keshtu mes njerezve,
jeta jone hedh hapat.

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge e jetes,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane.

Refreni
Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nena,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Une marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dore per dore rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne nje kend te globit,
rritim jeten tone.

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge per jeten,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane.


Ky tekst u dërgua nga Kosova-shqiperia
Më Shumë Këngë Nga Top Media:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet