Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Trix (Veli Sahiti) - Eja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00

Teksti:

Adelina Mamaqi

Këngë e albumit:

"Engjulli Im"
Jeta ime u be vjeshte me shi
Prej atehere kur ike ti
Po me djeg malli per ty
E pres te kthehesh perseri.

Ref:
Eja eja si pulebardhe
Fluturim permbi vale
Te fillojme aty ku mbetem
Kengen tone te vjeter.

Do te kerkoj qiell e mbi dhe
E te gjej atje ku je
Zemres sime tia heq mallin
Qe po digjet sikur zjarri,

Ref:
Eja eja si pulebardhe
Fluturim permbi vale
Te fillojme aty ku mbetem
Kengen tone te vjeter.


Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet