Më mbaj mend (për 1 muaj)


Veli Sahiti - Babi A E Din

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babi A E Din".
3. Video është e këngës "Babi A E Din", por nuk këndohet nga Veli Sahiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Veli Sahiti - Babi A E Din  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/08/2016

2016-08-10T08:42:14+00:00Oouuh ç'ka me ba..

Oooouh,oooouh,oooouh oooouh

Ç'ka po thotë kjo tezja Nushe more ti njeri - oooouh
na u prish dynjaja e na u bë beteri - oooouh
vashat e reja me mini e maksi -(maxi)
n'kafiteri po shkojnë me taksi -(taxi)

Babi a e din, e din o e din, si t'ja bëjë se din, se din, o se din
Babi a e din, e din o e din, si t'ja bëjë se din, se din, o se din
Babi e di, e di mor e di, si t'ja bëjë se di, se di, o se di
Babi e di, e di mor e di, si t'ja bëjë se di, se di, o se di

N'stacion t'autobusave tollovi e madhe - oooouh
aty mbledhun vasha t'reja si n' pazar t'grave -oooouh
kthehen t'shpia t'kuqe si molla
heqin fustanët e veshin pantollat

Babi a e din, e din o e din, si t'ja bëjë se din, se din, o se din
Babi a e din, e din o e din, si t'ja bëjë se din, se din, o se din

Mos bëj dert moj tezja Nushe se s'krisi kijameti - oooouh
se ç'ka bëjnë kto vasha t'reja hiç mos t'rrok sikleti - oooouh
ato veshin mini e maksi -(maxi) në kafiteri shkojnë me taksi-(taxi)
pijnë cigare sikur bolla,
vodka, shvepsa - (shweps) e koka kolla - (coca-cola)

Babi e din e ty mos t'rrok sikleti
babi e din e s'krisi kijameti
Babi e din e ty mos t'rrok sikleti
babi e din e s'krisi kijameti

Rri pra urtë moj teze, moj tezja Nushe - oooouh
me i bezdis vasha t'reja tanë t'ngjesin prej gushe - oooouh
me vetura me motora me t'zanë n'rrugë t'shkelin saora
më t'qit puna në diskotekë e merr vesh ç'ka ke me hjek

Babi a e din, e din o e din, si t'ja bëjë se din, se din, o se din
Babi a e din, e din o e din, si t'ja bëjë se din, se din, o se din
Babi e di, por si t'ja bëjë se di...Ani ç' ka


Ky tekst u dërgua nga EDUART NONAJ
Më Shumë Këngë Nga Trix (Veli Sahiti):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet