Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tru Pak & Lindakris - Rikthe Kohen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Tru Pak

Perfundimisht dhe ky sot ,
Nje mengjes i trishte.
Pse pikerisht,sa here mbyll syte
Me vjen ne enderr serisht
E tjetersuar ne nje grifsh
Afrohesh me gerfisht
Trupin tim plotesisht
Ndersa une absolutisht
Smund te reagoj
Vazhdimisht i premtoj
Se perjetesisht do e dua
Marrezisht kte vajze
Por u largua,ndoshta sme besoj
Nejse enderr kjo,mbase neser do kaloje
Edhe nese neser te mos ekzistoje
Te jesh e bindur princesh
Perjete prane do me kesh
Per ty boten do mbaj peshe
Tani te lutem mund te zgjohesh
Mund te shkosh ta ngrrsh telefonin
Te kujtohesh nje moment per mua
Si dreqin gjithe ajo flake qe u krijua
Kaq shpejt u shua
Kaq shpejt u shua

LindaKris

Je ende ne kohe
Shpejto dhe me thuaj
Ti mund ta ndalosh
Prezencen e huaj

Tru Pak

U bene ditet muaj
Une dita-dites vuaj
Dhe ajo ende ka nje opinion
Se luaj me te
Me mire spo humbas kohe
Me duhet ta takoj
Kam nevoje ta shoh
E diel sot ku dreqin te shkoj
Pervecse e mbyllur ne dhomen e saj
Ateher me prit...lotet thaj
Une akullin do caj per ty
Kudo do jemi 2
Nje Zemer 2 sy

Dhe pas kesaj
Dikush do e gjuaj
Dikush do mundet vertet pak ta pershkruaj
Mbi te gjitha
Dikush do e vuaj

LindaKris

Je ende ne kohe
Ti kthe kohen mbrapa
Si mund t'i lejoja zot
Kthemi ato hapa

Tru Pak

Ki besim shpirti im
Sapo u nisa per nje rruge pa kthim
Por ti bej durim , largo merzin
Ceshte gjithe ky pikellim
Ne do jemi bashke
Ne kete udhetim
Kam per te thene dhe nje vegim
Para se te shuhej ylli im
Pash trupin tim qe kerkonte ndihme
Dhe as qe mundi te reagonte
Askush se dinte se ne kete mengjes qe do agonte
Dikush do me qellonte,fare prane teje
Dhe ne formen e nje reje
Shpirti im do fluturonte lart
Per te gjetur prehje
Ndersa ti shpresoje te riktheje kohen mbrapa
Vetem disa hapa para
Per te mos ndodhur e shkruara
Por ishin te shkruara.

Nje kerkese
Prej vitit 2005
I fala une zemren
U zhduk ne harrese
Nje kujtese qe
Kurre nuk do vdese
Kurre nuk u shua
Une ende E DUA !


Ky tekst u dërgua nga  MarineliKoTru Pak
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/04/2013
Festivali: Top Fest 10


Tru Pak & Lindakris - Rikthe Kohen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rikthe Kohen".
3. Video është e këngës "Rikthe Kohen", por nuk këndohet nga Tru Pak & Lindakris.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tru Pak:


Komente 0