A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Tuca Pain - Me Mungon


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T23:46:38

shuhet djelli, me mbulon terri
tani ska as njeri qe m'kupton - me mungon
shuhet djelli, me mbulon terri
tani ska as njeri qe m'kupton - ti mua me mungon

1.
shkon vera e vjen vjeshta
atë qe e desha më nuk e kam
shuhet djelli me mbulon terri
tani ska as njeri qe mua me kupton
kush me ngushllon tash kush me dexhon
ku mbeti ajo pse s'me ledhaton
askush qe me ngroh askush qe me mbron
ku u tret ajo qe mua me mungon,
ditet e bardha po behen te zeza
u zhduken te gjitha me mbeti veq shpresa
dhe pse e di qebesa se kot eshte kerkesa
thojn se ghithmon e fundit vdek shpresa
kshtu kurr se lypa por kshtu une e gjeta
cila eshte ilusion dhe cila e verteta
jam ne dilem pergjegje nuk gjeta
pajtohna me fjalen keshtu qenka jeta

2.
shkon dita e vjen nata
krejt qa dje i pata sot nuk ekziston
vetem merzi mbeta vet ne vetmi
tani e di sa i vetmuar jam
kujt ti tregoj tash kush me kupton
ku mbeti ajo athua me kujton
pa te spo bon pa te spo e don
shpirti don me ik te ajo te shkon,
edhe pse kam mall ajo ma nuk vjen
jeten time te zbrazet po e len
kjo dhembje qe rremben pa frym po m'len
po me hidh ne tok dhe zemren ma then
na ma nuk jem athu fatin ku e kem
deri tash ftyren ta pash por tani po me len
e di qe ste kthen ma as loti as vepra
pajtohna me fjalen keshtu qenka jeta.


Lyrics submited by EliKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019