Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tuna - Testament

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Testament".
3. Video është e këngës "Testament", por nuk këndohet nga Tuna.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tuna - Testament  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Muzika:

Kaliopi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2005

Komente

1 🔥

11/11/2005

2005-11-10T23:00:00+00:00Si me valixhe...
mbi sup e vesh rend ta kesh
jeta armike... Ejjj
let perbuz let perqesh,
ky tunel me nuk ka drit
qe nga sot mos prit
por jet derzohu nga kater her ne dit!

Ref:
Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamenti im.

Rug pa asfalt pa barisht vetem balt
cast delikat ti je posht un jam lart
le te flas buza qart
sa her e thua ti My Name
e dua te mos jesh me kurr e kurr
the master of the game.

Ref:
Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamnti im.

si rastesisht
verbetmisht ben me gisht
pa paranoj
fshije turpin me koh
dhe te harosh qka asht defrimi
dhe ne troc shkoj vet besimi
mos te mbeten flok
por ka zot
letrat shtri per tok .

Ref:2x

Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamnti im.


Ky tekst u dërgua nga Sara   saramk   Annonim
Më Shumë Këngë Nga Tuna:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet