A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 17-04-2016
  Altuna Sejdiu – Tuna ka lansuar këngën e saj të shumëpritur, “Dy tima”. Kënga, për të cilën ajo ka punuar afër një muaj në realizimin e videoklipit të saj është njëra prej këngëve më ndryshe nga ato që jemi mësuar ta shohim Tunën. 150/150227 Si gjithmonë, këngëtarja vjen shumë atraktive në klipin e ri dhe natyrisht janë të pranishme skena, në të cilat ajo vë në pah format e saja mahnitëse. 150/150297 Është pak a shumë stil i këngëtarë, e cila di të vjen me këngë të këtij stili pak më ndryshe se të tjerë...

 • 15-04-2016
  Çifti i njohur i shoubizit shqiptar, Tuna dhe Cozman, në fakt më nuk mund ta quajmë të tillë, shkruan Telegrafi. Ka kohë që po spekulohet për një ndarje të dyshes. Spekulimet u ngritën në momentin që Noizy doli publikisht dhe tha se kishte një relacion me Tunën, teksa pasoi edhe kënga “Si Dje” nga Cozman, që u mendua se është dedikim për Tunën. Nga ajo kohë, këngëtarja nuk është parë me reperin. Burimet e Telegrafit mësojnë sigurt se Tuna ka punuar me të tjerë njerëz në projekte të reja, njerëz që nuk kanë lidhje me Babastars, edhe pse në vitet e fundit ajo ka bashkpunuar me njerëz të lidhur ngusht me Babastars që asaj ja krijuan ed...
 • 30-03-2016
  Këngëtarja Tuna bën shumë kujdes me paraqitjen e saj nëpër klipe, evenimente, apo koncerte të ndryshme pasi dlja në skenë pa grim nuk është se i preferohet shumë Tunës. Së fundmi ajo është në pregaditje të videoklipit të saj më të ri pas një pauze mjaft të gjatë që ka bërë që nga vera e vitit të kaluar. Ajo ka publikuar sot në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet se si ka realizuar grimin në klipin e saj të fundit. Mund të themi se Tuna dukej magjepsëse nga duart e grimeres Sellma....

 • 29-02-2016
  Këngëtarja Tuna Sejdiu ka qenë e ftuar sot në emisionin "6 ditë pa Ermalin" ku ka rrëfyer për karrierën dhe jetën e saj personale. Mes shumë pyetjesh na ka habitur një përgjigjje e saj e cila tregonte për një tatuazh që ajo kishte realizuar në adoleshencë por që ishte penduar shumë. Tatuazhi me kokën e maceve ishte fshirë më pas pasi kishte qenë vetëm një dëshirë e momentit....

 • 22-02-2016
  Këngëtarja Tuna ka publikuar sot në rrjetin e saj social në Instagram një tjetër fotografi provokative. Ajo është fotografuar pranë një pianoje ku ka hipur mbi të dhe ka ngirtur këmbët lart, gjithçka është bërë nën petkun e ngjyrave bardh e zi. Aktualisht ajo nuk ka publikuar ndonjë projekt të ri muzikor, mirëpo pritet që brenda muajve të nxehtë të këtij viti të vijë me diçka të re....
 • 16-02-2016
  Është mjaft e shpeshtë që në një treg të vogël muzikor si Kosova & Shqipëria të mos ketë origjinalitet tek këngëtaret tona, ato shpesh herë dështojnë duke u bërë kopje të njëra tjetrës. Së fundmi dy këngëtaret tona Tuna & Samanta janë shfaqur me një model të njejtë veshjesh((bluza të tejdukshme dhe pantallona të gjera, “cowboy”). Arsyeja e veshjes në këtë mënyrë ka qenë një koncert që Samanta ka mbajtur në Tiranë, ndërsa Tuna kështu do të duket në klipin e ri. ...

 • 16-01-2016
  Këngëtarja Tuna ka qenë mjaft e përfolur së fundmi, temë në media është bërë edhe ora e shtrejtë me vlerë prej 15.000 eurove që Tuna ia ka blerë të dashurit të saj, reperit Cozman. Por edhe jeta e saj private është gati gjithmonë e fluksuar në media. Së fundmi në rrjetet e saj sociale ka qarkulluar një fotografi e saj ku shihet bashk me një miken e cila ia ka mbyllur gojën. 148/148862 "jetën duhet jetuar me të vërteta dhe jo me gënjeshtra" - kanë shkaruar ato në mbishkrimin e fotos. Por çfarë gënjeu Tuna? ...

 • 09-01-2016
  Këngëtarja e njohur Tuna e cila nuk është aspak aktive për momentin në skenën muzikore ka publikuar së fundmi disa fotografi në rrjetet sociale të cilat kanë ngjallur kureshtjen. U përfol se ishte ndarë nga i dashuri i saj Cozmanm, por që fotot që po qarkullojnë së fundmi në media vërtetojnë të kundërtën. Këngëtarja në foto shihet në krahët e Cozman duke buzëqeshur shumë e lumtur. Mesa duket çifti po kalojnë ditët më të mira së bashku....

 • 22-12-2015
  Këngëtarja Altuna Sejdiu sot është njëra ndër këngëtarët më të famshme të estradës, madje e njohur me epitetin "Zogu ma i mirë prej krejtve". Megjithatë po të kthehemi prapa në kohë mund të themi se Tuna ka një bagazh mjaft të madhtë karrierës së saj muzikore, kjo pasi ajo numëron në skenë gati 12 vite. Së fundmi në rrjetet sociale po qarkullon një foto ku shihet Tuna para 12 viteve, atëherë kur edhe pati deputimin e saj të parë me këngën "Piroman". Tuna në foto dukej krejt ndyshe nga ajo ç'jemi mësuar ta shohim sot....

 • 22-11-2015
  Ndonëse shfaqet gjithmonë e grimuar dhe në top formë, por këngëtarja Altuna Sejdi a është e vërtetë që çdo herë duket kaq bukur. Shpesh herë këngëtaret tona dijnë të na zhgënjejnë në daljet e tyre pa make up. Së fundmi Tuna ka publikuar në Instagram një fotografi ku shihet e veshur mjaft me stil dhe elegante, por ajo çfarë vihet re tek fytyra e saj është prishja e make up-it. Tuna në fytyrë nuk dukej edhe aq e bukur, mesa duket ajo duhet të bëjë kujdes që gjithmonë të mos dali pa make up....
 • 19-11-2015
  Çifti i njohur Tuna & Cozman ka publikuar së fundmi në rrjetet e tyre sociale disa fotografi ku shihet së bashku duke shijuar pushimet në Bahmas. Në bazë të këtyre fotove që po qarkullojnë bëhet e ditur se të gjitha thashethemet rreth ndarjes së çiftit kanë qenë të pa vërteta. 147/147201 ...
 • 18-11-2015
  U përfol se gjithçka mes tyre kishte përfudnuar dhe se çifti tashmë ishin ndarë, por nuk shkoi shumë kjo kohë dhe gjithçka u hesht. As këngëtarja Tuna e as reperi Cozman nuk dhanë ndonjë deklaratë lidhur me këtë ngjarje. Ishin pikërisht mediat ato të cilat aludonin fort mbi ndarjen e tyre, e për të mos thënë që emisioni "Prive" dha fjalën e fundit duke konstatuar se çifti janë ndarë. Megjithatë përsëri nuk pati asnjë eagim as nga Tuna e as nga Cozman. Por, mesa duekt gjithçka po del të jetë e pa vërtetë, pasi çifti Tuna & Coz...

 • 09-11-2015
  Tashmë është bërë mëse e zakonshme që, pjesët më seksi tu tregohen të tjetëve, që në këtë mënyrë, vëmendja të shpërqendrohet . Është këngëtarja e njohur, Tuna Sejdi, ajo që së fundmi në llogarinë e saj në Instagram ka postuar një foto vec të pasmet e saj, shkruan Indeksonline. Ndryshe, vlen të përmendim që këngëtarja në fjalë, shquhet për zërin e saj të vecantë....

 • 09-11-2015
  Këngëtarja Tuna Sejdiu është bërë temë e mediave së fundmi për shkak të veshjes së saj në një nga koncertet që ajo ka mbajtur së fundmi. Arsyeja e përfoljes për veshjen e Tunës është se ajo kishte veshur një fustan të zi me rripa të lëkures tek këmbët, shumë i ngjajshëm me veshjen e Dafinës në "Op Labi Party 2013". Kujtojmë që dikur Dafina & Tuna ishin shoqe, madje në vitin 2010 ato të dyja së bashku sollën bashkpunimin me 2po2 "vibe" i cili u pëlqye shumë në atë kohë. 146/146991 146/146993 146/146992 ...
 • 07-11-2015
  Komentatori i njohur shqiptar, Dritan Shakohoxha e ka pasur një mysafire speciale në dhomën e tij të komentimit. Ai ka komentuar bashkë me këngëtaren e mirënjohur, Tuna. “Tunasejdi komentatorja me e mire pi krejtve”, ka shkruar Shakohoxha në llogarinë e tij në Facebook....
 • 31-10-2015
  Brenda një kohe të shkurtë u bënë top lajm i medieve rozë për shkak të ndarjes së tyre. Fjala është reperin Cozman dhe këngëtaren Tuna. Ende nuk dihet saktësisht se a janë ndarë apo kjo ka qenë vetëm sa për të tërhequr vëmendjen e medieve, transmeton Indeksonline. Por, Cozman ka konfirmuar në mënyrë indirekte se ai nuk është ndarë nga Altuna Sejdi – Tuna. Cozman ka publikuar reklamën e një koncerti që mbahet sonte në Luzern për Halloween, ku aty do të performojë ai dhe Tuna. Ndoshta kjo është shenja e parë se ndarja e tyre ish...

 • 27-10-2015
  Ndryshimet e Tunës ndër vite kanë qenë vërtetë të habitshme. Kohë më parë ajo dukej shumë ndryshe, ndërsa që pas shumë ndërhyrjeve në trupin e saj ajo ka arritur të duket kështu si është edhe sot. Mesa duket këngëtarja përveç efekteve të ndryshme me Photoshop, ka bërë edhe disa ndërhyrje estetike të cilat janë të dukshme sidomos tek buzët gjoksi, raporton Indeksonline. E pavarësisht gjitha këtyre Tuna nuk e ka problem të vazhdojë edhe më tej të lavdërohet me pamjen e saj. 146/146686 146/146685 ...

 • 24-10-2015
  Bashkëpunimi i Tunës me Fatman Scoop do ti sjell këngëtares shkupjane debutimin e saj të parë në MTV Worldwide. Burime nga menaxhmenti i ri i Tunës thonë se në javën që vjen këngëtarja do të debutojë me këngën e saj në televizionin më të njohur të muzikës në botë....
 • 22-10-2015
  Këngëtarja e njohur nga Shkupi, Tuna Sejdiu, nuk po bëhet rehat. Ajo ka ndërruar përsëri stilin e flokëve të saj. E duket se këngëtarja në fjalë, është ndarë e kënaqur me pamjen e re, shkruan Indeksonline. “Ndjehem si e mbuluar me qime”, ka shkruar Tuna në mbishkrimin e fotos....

 • 20-10-2015
  Ndarja e shumëpërfolur e këngëtares Tuna dhe Cozman mbushi faqet e para të mediave rozë, ku me dhjetëra hipoteza u hodhën mbi çiftin. Por në asnjë moment, protagonistët nuk u prononcuan duke zgjedhur heshtjen përpara komenteve apo thashethemeve që qarkulluan. Mesa duket Tuna më në fund ka vendosur të flasë dhe këtë e bën sot, pas gati një muaji heshtjeje, gjatë një interviste, shkruan noa.al. E pyetur se cila ishte e vërteta, këngëtarja është përgjigjur shkurt: “Njerëzit ndahen, bashkohen, ndahen, bashkohen prapë…, jeta vazhdon”....

 • 13-10-2015
  Këngëtarja e njohur, Tuna Sejdi, ka bërë një photoshooting, me c’rast edhe po i ndan me miqtë e saj, në rrjetet sociale. Së fundmi, në Instagram ajo ka postuar një foto, ku në pah ka vënë të pasmet e saj, shkruan Indeksonline. Krijuesja e hitit “Fenix”, ende nuk ka dhënë ndonjë deklaratë nëse vazhdon të jetë në lidhje me Cozmanin është beqare....

 • 12-10-2015
  Këngëtarja e njohur, Tuna Sejdiu, vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale. Së fundmi, në Instagram ajo ka postuar një foto seksi. Ajo cfarë vërehet dukshëm është se Tuna i është rikthyer stilit të vjetër. Ajo përsëri po provokon duke prekur zogun, shkruan Indeksonline. Ndryshe, këngëtarja në fjalë ende nuk ka dhënë ndonjë prononcim lidhur me atë se a vazhdon të jetë në lidhje me Cozmanin apo është single....

 • 09-10-2015
  Këngëtarja Tuna sapo ka publikuar videoprojektn e saj të shumëparalajmëruar, duetin me reperin amerikan Fatman Scoop. “Knocks Me Out” është titulli i këngës i cili është në gjuhën angleze. Muzika është realizuar nga një sër autorësh të huaj: Ioan Bogdan Adrian, Madalina Dumitru, Fran Ramaj, Isaac Freeman. Videoklipi është mjaft veror dhe është xhiruar i tëri në Ohër, dhe më pas është punuar nga kompania e njohur Imagine Films. Ky është ndër projektet më madhore në karrierën e Tunës. ...

 • 04-10-2015
  Burime të emisionit Express Rozë kishin thënë një javë më parë se Tuna dhe Cozman realisht ishin ndarë, dhe se ndarja e tyre nuk ishte mashtrim. Madje ata ishin ndarë edhe më parë, në muajin mars, për disa javë por mandej ishin bashkuar. Por, ndarja e majit kishte kaluar në qetësi dhe nuk ishte marrë vesh nga mediat sikurse kjo që ndodhi në shtator. Megjithatë, ende nuk ka ndonjë konfirmim nga çifti se a janë bashkuar apo jo ata....

 • 03-10-2015
  Tuna dhe Cozman u përfolën për një ndarje disa javë më parë, por siç raportohet nga disa media e gjithë paska qenë një sajesë e çiftit më të përfolur të showbizit shqiptar. Burime pranë çiftit kanë rrëfyer se dyshja në fakt nuk është ndarë kurrë, por ka shijuar dashurinë dhe romancën në privatësi, larg syve dhe komenteve mediatike. Kjo ka qenë një lojë e çiftit për fansat e tyre, që ‘betohen’ për dashurinë e dy këngëtarëve. Mbase kjo ka qenë një mënyrë e të dyve për të ‘pushtuar’ titujt e mediave rozë dhe për të qenë në qendër t...

 • 02-10-2015
  Këngëtarja Tuna këtë verë na solli bashkpunimin e saj me reperin e njohur Cozman "Holla", e ndërsa ka pregaditur edhe një tjetër bashkpunim i cili do të vijë shumë shpejt. Tuna ka realizuar bashkpunim me një reper amerikan i cili quhet Fatman Scoop. Kënga do të titullohet "Knocks me out”. Kënga do të lansohet shumë shpejt edhe me videoklip, xhirimet e të cilit kanë përfunduar në Ohër të Maqedonisë. ...

 • 29-09-2015
  Me siguri që shumë herë keni pyetur veten se ku u inspirua këngëtarja jonë Tuna që ta prekë ‘zogun’, a ishte ajo e para që e bëri këtë gjest?..., por jo ajo nuk ishte nismëtarja e një gjesti të tillë i cili u komentua shumë gjatë nga publiku shqiptar. Si çdo herë inspirimin e gjeti tek këngëtaret e skenës Hollywoodiane, raporton Indeksonline. E para ajo e cila bëri diçka të tillë ishte këngëtarja Rihana. Ajo e preku ‘zogun’ për herë të parë në vitin 2010 duke e vazhduar këtë ‘traditë’ ndër vite me radhë. Më pas ishte e ‘çmendura’ Milley Cyrus e cila gjithashtu bëri një gjest të tillë gjatë njër performance live në vitin 2010 g...
 • 26-09-2015
  Këngëtarja për të cilën po prfolet shumë për ndarjen e saj me Cozman, ishte në lajmet kryesore të shoëbizit shqiptar, shkruan Indeksonline. Pastaj, ajo nuk u përfol për pak ditë, pasi edhe vetë nuk publikoi më foto, pos atyre ku shihej me një zezak me të cilin doli të jetë në foto edhe Cozman. Kjo bëri që publiku të mendojë se ata dy nuk janë ndarë. Tani, Tuna publikoi sërish dy foto, por që nuk la të kuptohej se me kë ishte, mirëpo një gjë që shihet, është që Tuna është në top formë, shkruan Indeksonline....

 • 21-09-2015
  A janë ndarë me të vërtetë Tuna dhe Cozman? Ata nuk e mohuan e as folën për ndarjen. Por, mediat kosovare njëzëri deklaruan se çifti i njohur i muzikës, i dhanë fund marrëdhënies së tyre 3-vjeçare. Këtë lojë duket se e mbajtën edhe vetë protagonistët të cilët bënë ‘unfollow’ në Instagram njëri-tjetrin. Pas pushimeve në Turqi, kur portalet lajmëronin fansat e dyshes për lajmin e hidhur, Tuna fluturoi drejt Londrës. Një udhëtim që çifti e kishte planifikuar e folur në prani të miqve dhe me sa duket u realizua. Nga këto lëvizje, n...

 • 21-09-2015
  Këngëtarja Tuna Sejdiu pas pushimit të saj me familjen në Turqi, ka vendosur që përsëri të udhëtojë, kësaj rradhe ajo ka zgjedhur destinacionin e Londrës, atje ku aktualisht po qëndron ish i dashuri i saj me të cilin u nda para pak ditësh, Cozman. Tuna ka shkuar atje për të qenë pjesë e javës së modës. Në rrjetet e saj sociale ajo ka publikuar disa fotografi bashk me shoqërinë e saj atje, ku shihet me një paruke të zezë në kokë, taman si një zeshkane. E ndërsa veshja e saj ishte poashtu shumë e çuditshme. Ajo kishte zgjedhur për...


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019