Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kuarteti Pentagram Prizren

Katër entuziast me shije të veçant për muzikë
Zgjoi Prizrenin e heshtur
E veshi me tinguj artistik
Kuarteti Pentagram

Djelmoshat me sfond të sofistikuar
Ngritur në Akademitë Muzikore
Nderuan qytetin muze
Me nota vërshuan Shadervanin.

E ardhme e ndritur i pret
Zëri i brendshëm i tyre do ndëgjohet
Muzika që qetëson dhe edukon
Tingëllon në hapësirat tona.

Bukuria magjepësëse përshkruhet
Poezia e bukur lexohet me zë
Ekspozita artistike sjell kënaqësi
Pentagrami ndëgjohet lexohet dhe përshkruhet.

tyran j spahiu
Vargje poetike -1999+

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  43

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet