A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Jetoni

Jeta e dhuruar
Trashëgimtar i denjë
Si rruga e qumështit
Ardhmërinë ndriqon.

Erdhi në prapaskenë
Dërmoi teatron
Si melodia e valëve
Marinerin e drejtoi.

Quni i vogël
Fabula e jetës
Kuptimin e dha
Dhe quhet poezi.

Jetëshkrimi vazhdon
Gjallëria e shoqëron
Harmonia qëndron
Si një simfoni.

Rastisin probleme
Lëshime dhe shthurje
Arsyeja fiton
Gjallëria vijon.


Komunikimi vazhdon
Dashuria robëron
Jeta e dehur
Shpejtë kthjellon.

Poezia shkruhet
Plotësohen dëshirat
Ndeshen fisniki dhe fisnikja
Vallëzimi vazhdon.

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


- Submitted by Tyran J Spahiu -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  75

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019