Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Ajo

Ecja e saj e turpshme
Veshja e lehtë zbuluese
Ofrojnë shije dhe ah..
Të rafinuara atribute.

Sharmi i saj sfidues
Shkel ujin e kriposur
Sytë ngjyrë qielli
Shkrihen në një kompozicion.

Mbrëmjeve mesdhetare
E veshur verore
Era e ledhaton
Bukurinë shqipfolëse.

Shikimeve tronditëse
Nuk guxon t’u ikë asgjë
Kofshët punë arti
Trullosin

Gota pink e rëndomtë
Në dorën e saj lulëzon
Nuk është në shitje as në ankand
Kjo aristokrate.

tyran j spahiu
vargje poetike III

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga tamej -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet