A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Vashëzo …je Krenare

Plumbi më kërkon ai i dushmanit
Në këtë vatër në erupcionin e vullkanit
Jam i qetë syqel përkulem flamurit
Derisa qëndroj në roje të nderit.

Shteti Vashëza notojnë në piedestal të ngritur
Rinia çiltërsia bedem i pamposhtur
Me gjenerata në gjakun e Shqiptarit kalitur
Rroj përjetësisht në dashuri të gdhendur.

Lokja ime e dashur bukur madhështore
Për ty janë shkruar poezi parajsore
Ne -Zonjë e bekuar jemi fuqia e Juaj burimore
Andaj nëna ime Atdhe je krenare.

tyran spahiu
vargje poetike IV
poezia....

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019