Tyran Prizren Spahiu Poezi
Tyran Prizren Spahiu

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Zgjohu

Për burrin e dheut
Shkruhen ballada
Këndohen serenata
Thurren rapsodi.

Frymor kjo botë
Intrigon dhe mashtron
Zgjohu kërko pendim
O njeri.

Dita e gjykimit
Domosdo vjen
Bindu nuk ka ikje
O njeri.

Mysafirë në këtë botë
Moment në hapësirë
Bukuria zbehet
Mosha rëndon.

Fundi është afër
Ora troket
Llogaria do jepet
Zgjohu o njeri.

tyran prizren spahiu
vargje poetike I

- Poezi nga Tyran Prizren Spahiu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0