Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Familjen

Vashëzat

…pakëz me zë të lartë
Drejtojnë ndjenjat e sinqerta
Sytë
Po ato shprehin çiltërsi.

Veshur modeste me stil
Ecje elegante
Shije të prirur
Bujare të vërtetë.

I ngacmon dijenia
Panjohura intrigon
Lundërojnë ujërave të shkencës
Aty gjejnë kuptimin e jetës.

Freskia e vapës
Ngrohtësia ditëve të dimrit
Poezia e mëngjesit
Thurret ne qenien e tyre.

Janë ato
Princeshat
Lindja dhe perëndimi magjeps i diellit
Kënaqësia e të qenunit.

tyran prizren spahiu

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet