A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Aurora

Energji i thojnë
Dridhërimave
Kërkon në ëndërr
Shtrat
Muzgun e qytetit
Gdhirën e ditës
Kokëulur
Sërish ik në vetmi
I shkretë
Raskapitur i zhgënjyer
Vrapon pas hijes
Vuan për ledhatime
Puthje të pafundme
Zjarrta
Ngrohtësi trupor
Shkrirje...
Fshehur është
Pas hijes tënde
Ndien praninë
Orvatesh
Buzëqeshja frikësuse
Akullt dëshpëruese
Tretur si ngjyrat e ylberit
Rehatuar në vatër të pret
Janë dëshirat emocionuese
Epshi të manipulon
Mbylli sytë
Shkëputem nga vetmia
Dëshira më mbërthen
Dorëzohem fantazisë
Përcjellur nga aroma e freskisë
Ofrohem në heshtje ngadal
Dritëzat e yjeve na përshëndesin
Dritarja e hapur xhelozon
Të prekurat rrjedhin jashtë në pafundësi
Agonia e ekstazës
Sfidë e jetës
Dashurisë
Jetëgjatësisë
Bekuara e natyrës
Shtrirë pranë meje
Djersitur
Lundërojmë
Drejtë trashëgimisë
Në agimin e largët
Takojmë Aurorën...

tyran prizren spahiu

- poem written by Tyran Prizren Spahiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019