Më mbaj mend (për 1 muaj)


Unikkatil - Porosia (Gjuj)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Porosia (Gjuj)".
3. Video është e këngës "Porosia (Gjuj)", por nuk këndohet nga Unikkatil.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unikkatil - Porosia (Gjuj)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42

Këngë e albumit:

"Fjalt E Pavdekshme"

Komente

3 🔥

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Verse 1 UniKKatiL

Eyo shqipe bonu gati vjen unikkati
t'len per sakati kallxo sa o sahati
sikur qdo her une kom ni porosi
nuk osht veq per ty po per krejt at shqiptari
qe pom shiten qim none kishe na dikush
botha jote deri dje n'klina o rrush
kur t'kom shti n'haraq paret ti kom marr
gati t'lshojke zemra kur e shishe qe jom ardh
edhe vete kon dush qe um njeh nat qytet
e ki fjalen per Viktorin qaj vet
qaj qe t'ter qaj qe t'shan qaj qe pergjys t'dan
qaj qe nanen ty ta shan e kurgjo s'guxon mi than
more ndash ke drenicak e ndaq Vranjevcali
met kallxu drejt shok kari nuk ma manin
nese ti mu m'don t'du edhe une ty
e nese ti mu m`sulmon un ta nuki ata kry
veq diqka pot kallxoj masi vjen kunder meje
thirre bab e migjallar me nejt para teje
e mos hajde dur that edhe pot kshilloj
se ose ti shkon shok ose un shkoj yeah

REF: gjuj qimi nanes gjuj ndryshe sum um nal
po menon qe m'ha kari qe gjaku nuk ma fal
gjuj qimi nanes gjuj ndryshe sum um nal
hey une vi edhe t'vraj (x2)

Verse 2 Yeton

Qe po hin jetoni edhe niher n'mikrofon
sene qe si keni ni kurr une tash du me ju thon
thirrem refugjat azilant e ni sen po t'kallzoj
kur tfolim per hip hop une kta pozerat shpejt i rrxoj
pa kerre pa kurva po si un sun gjen edhe njo
Prishtina me kry nalt ket sen pe ngojn
mangupat edhe macat krejt zanin pi ja lshojn
jetoni u bo rrugve edhe krejt n'kom ju qoj
jo qe naj sen po e din ata e di edhe un
qka o mir e qka kur vjen era mut
krejt i mshelin vesht qysh i kishin mshel hunt
skom nevoj emna un tash me permend
edhe njoni pej tyne e din edhe vet
qat mace nga teje nuk pe nxen veni ven
deri sa pengon ket sen tjeter kon pi shkojn ment
as femna as diamanta po apet ju pelqen
qe ky Jetoni i trent sdi mu nal si tren
24/6 haver veq t'dielleve un flej
kam nje ....... pej
tetonve ju rrej trupin ja rrej Prishtina ou ou menjeher...

REF: gjuj qimi nanes gjuj ndryshe sum um nal
po menon qe m'ha kari qe gjaku nuk ma fal
gjuj qimi nanes gjuj ndryshe sum um nal
hey une vi edhe t'vraj (x2)


Ky tekst u dërgua nga  tropojani   lloydbanks   MIRANNS
Më Shumë Këngë Nga Unikkatil:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet