Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Unix - Njerz S'jon Njejt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njerz S'jon Njejt".
3. Video është e këngës "Njerz S'jon Njejt", por nuk këndohet nga Unix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unix - Njerz S'jon Njejt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

02/12/2012

2012-12-02T18:28:24+00:00UniX:
Ton njerzt jon njejt po edhe niri po veqohet
nuk osht qashtu qysh meno se edhe i forti rrzohet
ton e kan ni bab ton e kan ni non
edhe ata qe naj njoni se kan me ta jon kon
njerz sjon t´njejt per nga menyra
ka gjin qe jon per bes e do per dyftyra
po apet ktyneve njerzv veq mentalitei i dallon
shum kush pi njonit-qetrit pe mson
qe thojn me kon t´rrish qashtu bohesh
po rrin me ni pem en dud e dud a bohesh
bohesh si ai kur ski shok kur kerkush nuk te ngon
e ski qare pa u bo si ai person
do e kan tuten pi dikuj qe i thon sene qe skan lidhje
sju kallzojn qerve qa pi bojn po e qesin posht veten palidhje
ton ni jet e kan ton lindin e do me jeten s´pajtohen
po krejt njrez njejt jon veq nga menyra dallohen
se...

ref:2x
Njerz teton e kan kaj qellim en jet
po cili osht qellimi kur e dijim qe ton kena me dek
do tu i ngu qert thojn t´keqen e gjeta
e a thu pse na keshim me njerz ku teton kena t´meta

UniX:
Ni hon osht per ton ka uj njejt per ton
qellimi i fjales ish qe ata mos ta kallzon
po ku mi gjet at njeri en dit sodit
kerkuj spo duke me ju lut perveq zotit
gjethkush e kish diqka ne zemer
do e bojn qe e ndjejn e do per emer
gjithqka ish e mundur kur njeri pe dojke
kur pu munojke at sen pi realizojke
njerz pe msojshin si dallimi nga dallimi
e kur problemet pe tu afrojshin thu per kit jet cili osht qellimi
cili osht qellimi ku kerkush en kit bot t´miren spe ta dojke
e kne kur je en dert thoj kish krejt kohen per ty menojke
se kajher spi kuptojke njeri as jeten
perderisa veprojm keq pse duhet mi dasht vetveten
se rrenes t´vertetn nuk ja gjen
vetem nqofse veten e genjen

ref:2x
Njerzt teton e kan kaj qellim en jet
po cili osht qellimi kur e dijim qe ton kena me dek
do tu i ngu qert thojn t´keqen e gjeta
e a thu pse na keshim me njerz ku teton kena t´meta

UniX:
Keshim me njerz i mshefim ato tonat
si do qe msojn se tuten e do qer qe i lajin nonat
sjom tu e vequ kerkon po po flas se osht qashtu
se me qer je e kur bjen biseda ti ja nis mu largu
se dilli kur del s´del ti kur don
po del per qysh osht koha se ti ata se bon
njerza kan shum menim qe e ndryshon gjethkon
e do jon poeta po tutet qe t´vepron
kerkush sosht i njejt njerzt pu ndroshin
t´miren qe pi bojshe pe ta harrojshin
qdo kush tash veqen per pare o kat don
ti menon qe mir po aj rrafsh ta bon
ski nevoj per kerkon ski nevoj as cilin mi vequ
fol me veten osi shprehi tu i shkru
se njejt osht per teton gjethkush pu dallojke
qysh kur niri t´miren e bon e vetem pi gojes pi falenderojke

ref:3x
Njerzt teton e kan kaj qellim en jet
po cili osht qellimi kur e dijim qe ton kena me dek
do tu i ngu qert thojn t´keqen e gjeta
e a thu pse na keshim me njerz ku teton kena t´meta


Ky tekst u dërgua nga Big-a
Më Shumë Këngë Nga Unix:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet