A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Uran Dervishi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
Këndon kryesisht: popullore dasmash

Uran Dervishi është këngëtar i njohur. Uran Dervishi jeton me familjen e tij ne Kercove. Ai ka pasion per artin dhe e shpreh ne dy fusha: ate te valles dhe kenges te paster shqipe

Më datë 9 Qershor 2015, Uran Dervishi publikon videoklipin "Vashëzo". Muzika e këngës u punua nga Qamil Aliu, teksti u shkrua nga Qamil Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Artan Jusufi.

Më datë 29 Mars 2016, Uran Dervishi publikon videoklipin "Kur Te Behesh Nuse".

Më datë 20 Qershor 2016, Uran Dervishi & Lindita Purellku publikojnë videoklipin "Seç E Morra Rrugën".

Në vitin 2017, Uran Dervishi publikon albumin "Vashëzo".

Më datë 14 Tetor 2017, Dervish Dervishi publikojnë videoklipin "Uskana Është E Jona", në bashkëpunim me Uran, Argëton & Rabie Dervishi.

Më datë 13 Qershor 2018, Uran Dervishi publikon videoklipin "Kjo Dashni". Muzika e këngës u punua nga Qamil Aliu, teksti u shkrua nga Qamil Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adis Ismaili. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 11 Janar 2019, Uran Dervishi publikon videoklipin "Shoku Im".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019