Më mbaj mend (për 1 muaj)


Uran Dervishi - Vashëzo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vashëzo".
3. Video është e këngës "Vashëzo", por nuk këndohet nga Uran Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Uran Dervishi - Vashëzo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Qamil Aliu

Orkestrimi:

Artan Jusufi

Këngë e albumit:

"Vashëzo"

Komente

Asnjë Koment

09/06/2015

2015-06-09T19:23:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vashëzo" kënduar nga Uran Dervishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Uran Dervishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Qamil Aliu
Teksti: Qamil Aliu
Orkestrimi: Artan JusufiDërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rosela Gjylbegu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ndale-ndale ti hapin
Ndalu-ndalu moj Vashë.
Ndale-ndale ti ha-hapin
Ndalu-ndalu moj Zanë.
Vashëzo, moj Vashëzo
Jepja zemrën Djalit-o

Ndale-ndale ti hapin
Ndalu-ndalu moj Vashë.
Ndale-ndale ti ha-hapin
Ndalu-ndalu moj Zanë.
Vashëzo, moj Vashëzo
A s'e sheh, sa shumë të do!

REF.:
Në mijëra netë, ti ëndërron
Djalin që vjen, e të pushton.
Moj Vashëzo, e ëmbël-o
Do e pranosh, herët a vonë.

Ti zjarrin ndez ngado që shkon
Fjalën s'e jep, po përvëlon.
Moj Vashëzo, e ëmbël-o
Moj Vashëzo, moj Vashëzo!

Merrja-merrja ti zemrën
merre, mbaje moj Vashë.
Merre, mbaje për vete
Merre, merre moj Zanë.
Dashuro, e mos nguro
Duaje zemrën që të do!

REF.:
Në mijëra netë, ti ëndërron
Djalin që vjen, e të pushton.
Moj Vashëzo, e ëmbël-o
Do e pranosh, herët a vonë.

Ti zjarrin ndez ngado që shkon
Fjalën s'e jep, po përvëlon.
Moj Vashëzo, e ëmbël-o
Moj Vashëzo, moj Vashëzo!Më Shumë Këngë Nga Uran Dervishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë