Më mbaj mend (për 1 muaj)


Uran Dervishi - Lala Te Ka Rrush Te Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lala Te Ka Rrush Te Zi".
3. Video është e këngës "Lala Te Ka Rrush Te Zi", por nuk këndohet nga Uran Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Uran Dervishi - Lala Te Ka Rrush Te Zi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Vashëzo"

Komente

Asnjë Koment

06/01/2017

2017-01-06T14:07:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lala Te Ka Rrush Te Zi" kënduar nga Uran Dervishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Uran Dervishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Këngë Dasmash. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I

lujma lujma doren o
lujma lujma doren o
e majra e lales sa e bukur je
e mjra e lales sa e bukur je

refreni2x

lala te ka rrush te zi
je e embel si qershi
ty gjithkush ta ka lakmi
oj e bukur o

II

hidhe hidhe vallen o
hidhe hidhe valle o
e majra e lales sa e bukur je
e mjra e lales sa e bukur je

refreni2x

lala te ka rrush te zi
je e embel si qershi
ty gjithkush ta ka lakmi
oj e bukur oMë Shumë Këngë Nga Uran Dervishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë