Më mbaj mend (për 1 muaj)

Urban Band - Edhe Nje Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Nje nate e re
Nje fat i ri
Ne cdo lokal
Nje gote me shume
Po ndihem plot me energji

Dua te dehem
Dua te pi
Dua qe koha te ndaloje
E ora numrat te mi fshije

Dhe me buzeqeshje
Kujtoj se
Kjo jete qe me perplas,me hedh
Me ben te bgrihem perseri

REF
Edhe nje nate te provoj
E te jem nje shpirt i lire
Derisa dita te agoje
I them hallit lamtumire
Eshte jeta ime "hey"
Dhe do jetoj sic dua vet
Ndonse jam ushtar i thjeshte
Une sonte ndihem si nje mbret

Strofa 2
Nje nate e gjate
E lene pa gjume
Ajo kercen
Nuk sheh askend
Dhe kthen nje gote
Sikurse une

Me vjen me prane
Me embelsi
Kjo eshte nje nate per ne, me thote
E me terheq ne fshehtesi

E une perhumbem
Pas saj
Kur te na shohin le te thone
Se ishte kohe per dashuri

REF
Edhe nje nate te provoj
E te jem nje shpirt i lire
Derisa dita te agoje
I them hallit lamtumire
Eshte jeta ime "hey"
Dhe do jetoj sic dua vet
Ndonse jam ushtar i thjeshte
Une sonte ndihem si nje mbretPublikimi: 01/03/2021
Festivali: Kënga Magjike 2021
Muzika: Urban Band
Teksti: Urban Band
Mix & Master: Ak Records

Kartolina (2)

1
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente 0


Urban Band - Edhe Nje Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Nje Nate".
3. Video është e këngës "Edhe Nje Nate", por nuk këndohet nga Urban Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.