Më mbaj mend (për 1 muaj)

Urim Bajramaj - A Më Rriti Nana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

A me rriti Nana, që sot ta lë vet
A ja vlen Nana te shpija e unë vet n`gurbet
Më fal Nanë e dashur, e ma ban hallall
Që nuk mujte me shiju, jetën bashkë me djalë

As një ditë s`kalon oj nanë, pa më kapë mërzija
Qysh u bo Nënës dhe Babës, t`ju rri e thatë shpija
As një ditë s`kalon oj nanë, pa më kapë mërzija
Qysh u bo Nënës dhe Babës, t`ju rri e thatë shpija

A me rriti Nana, që sot ta lë vet
A ja vlen Nana te shpija e unë vet n`gurbet
Më fal Nanë e dashur, e ma ban hallall
Që nuk mujte me shiju, jetën bashkë me djalë

I mërzitur i brengosur ma sigur askush
atëher kur ju duhem, unë sjam afër jush
I mërzitur i brengosur ma sigur askush
atëher kur ju duhem, unë sjam afër jush

A me rriti Nana, që sot ta lë vet
A ja vlen Nana te shpija e unë vet n`gurbet
Më fal Nanë e dashur, e ma ban hallall
Që nuk mujte me shiju, jetën bashkë me djalë


Ky tekst u dërgua nga Burim G. BerishaUrim Bajramaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/12/2021
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Orkestrimi: Enver Ibrahimi
Video Produksioni: Smartmotion Films
Inqizimi: Enver Ibrahimi
Solo: Jeton Ismajli
Në Rol Kryesor: Igballe QenaUrim Bajramaj - A Më Rriti Nana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Më Rriti Nana".
3. Video është e këngës "A Më Rriti Nana", por nuk këndohet nga Urim Bajramaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Urim Bajramaj:


Komente 0