Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Lemza (O Ra Zilja)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  82

Muzika:

Agim Krajka

Teksti:

Haxhi Rama

Këngë e albumit:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 1"

Këngë e albumit:

"Kenga Ime"

Këngë e albumit:

"Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela"

Pjesëmarrëse në

Festivali I 1-Ë Në Rtsh

Komente

2 🔥

01/12/1962

1962-11-30T23:00:00+00:00O ra zilja m'nisi frika
msusi hyri në mësim
dhe ne vend si s'me ra pika
Kur ai thirri emrin tim

Unë asnjë fjalë s'kisha mësuar
Se mbrëmë në takim isha me ty
Po nisi lemza e bekuar
Në d'rrasë të zez shihja dy sy

(refren)
Ohoho mos më ngacmo
Ohoho se me mundon ooo
Tralalala...

Ç'më kujton kaq shpesh mor djalë
Lemz or lemz më ler të qetë
Është turp i madh kur s'di një fjalë
Edhe lemza kisha mbet

M' ler moj lemzë se mbarova
Çdo mësim unë ta mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

(Refreni dy herë)

Por lermë moj lemzë se mbarova
Çdo mësim unë ta mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

Në takim më shpesh do shkoj
Në takim më shpesh do shkoj


Ky tekst u dërgua nga Ornela Quku
Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet