Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Kenget E Vendit Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  92

Këngë e albumit:

"Këngët E Vendit Tim Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Kenga Ime"

Këngë e albumit:

"Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela"

Komente

1 🔥

01/12/1989

1989-11-30T23:00:00+00:00Ju vini që nga larg
këngët e pastra të vendit tim
Me mall
n'zemra derdhni dashurinë

Tek ju kish'derte plot
por gëzimi hodhi shtat
edhe jeta ngjitej lart
oooooooooooo

O këngët e vendit tim.

(refren)
O këngët tona, këngë rinore.
Si një pranverë bleroni ju gjithmonë.
O koha jonë, o dita jonë.
Ke djersën tonë, ke hovin tonë,
ti zemrat ke.

O koha jonë, o dita jonë.
Ke djersën tonë, ke hovin tonë,
ti zemrat ke.
-------------------

Në zjarr e suferinë
baballarët tanë të mirë.
U mblodhën
dhe shpirtin than'në këngë.

Dhe ne na bën'të fort'
të fort'e plot besim.
Ndaj bashkoj un'zërin tim.
oooooooo

Gjithmon me 'ta po k'noj

(Refreni)

O këngët tona,o këng'rinore
ne gjokset tona
ju do bleroni gjithmon'.


Ky tekst u dërgua nga  stafi
Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet