Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Valbona Halili - Emigrantet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Më Këndon Shpirti"
Keta cunat shqipetare
gjysma kan ikur beqar
ku do jen e ku do jetojne
non e ba nuk e harrojne
ne greqi ,itali , amerik e gjermani
neper bote ku do qe tjan zemren ke shqipria e kan

emigra nga greqia
me dur hap nga shoqnia
i pret baba edhe nona
durrsi vlora dhe tirona

o ju djem nga itali amerik e gjermania
ka miresi ne gjith shtepin
me ndodhi pijet rakia

atje larg o ne kurbet
malli per vendin i merr
malli i shkelqen ne sy mesi presim me u kthy
ne greqi ,itali , amerik e gjermani
neper bote ku do qe tjan zemren ke shqipria e kan

REF X2:
emigra nga greqia
me dur hap nga shoqnia
i pret baba edhe nona
durrsi vlora dhe tirona

o ju djem nga itali amerik e gjermania
ka miresi ne gjith shtepin
me ndodhi pijet rakia


Ky tekst u dërgua nga massimohushi
Më Shumë Këngë Nga Valbona Halili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet