A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Valbona Mema - Potpuri E Shqipërisë Së Mesme


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/08/2013

2013-08-02T11:04:23

Hajde malenake
Duje lalen e
Hajde gushbardhake
Duje lalen e
Hajde moj boj esmere
Duje lalen e obobo
Hajde topsheqere
Knoqe lalen e

Hajde goc e lales
Ç'e hudh vallen e
Hajde gojsheqere
K'naqe lalen e
Hajde moj malenake
Ma jep fjalen e
Hajde moj gushbardhake
Merre lalen e

...

Si mesoj o karrocen e dylit x2
E morr çuni e çoj n'Shijake
Me i dhan pare nderrmen si rae

Ref...x2
Ti bre çuno gjetsh belan
Na ngatrove gjith dynjane

Si mesoj o karrocen e dylit x2
E morr çuni e çoj n'Tirane
Paren e dylit s'ja ka dhane

Ref...x8
Ti bre çuno gjetsh belan
Na ngatrove gjith dynjane

...

Ej çfar te donte trupi ty moj goce
Amon e

Trupi m'do fustan more djal
Amon e amon e x2

Ej çfar te donte dora ty moj goce
Amon e

Dora m'do sahat more djal
Amon e amon e x2

Ej çfar te donte koma ty moj goce
Amon e

Koma m'do kepuc more çun
Amon e amon e x2

Do ti blej moj goce ne pazar
Amon e amon e
Dhe per nuse goce ty do t'marr
Amon e amon e.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019