Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Valbona Mema - Cifti I Ri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Je Xerru 3 Here Prej Fiku"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Cifti I Ri" kënduar nga Valbona Mema.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Violeta Kajtazi & Lendita Mjekiqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kesi dasem s'kam pa moti
Hajde mik mbushe ate gote
Ta urojme çiftin e ri
Qe u bashku me dashuri

Babe e nane moter e vella
Te hareshem sa me s'ka
Shpirt e zemer i kane plot
Te gezuar deri n'lot

Ref...
Nusja jone e bukur si pema
Edhe dhandri lis me rrema
O pergezojme çiftin e ri
Paçin shendet e lumturi

O pergezojme çiftin e ri
Paçin shendet e lumturi

Plot me gaz e me hare
Te gezuar jemi ne
Çifti i ri sa mire vallezon
Dasmen tone e hijeshon

Babe e nane moter e vella
Te hareshem sa me s'ka
Shpirt e zemer i kane plot
Te gezuar deri n'lot

Ref...
Nusja jone e bukur si pema
Edhe dhandri lis me rrema
O pergezojme çiftin e ri
Paçin shendet e lumturi

O pergezojme çiftin e ri
Paçin shendet e lumturi

...

Ref...
Nusja jone e bukur si pema
Edhe dhandri lis me rrema
O pergezojme çiftin e ri
Paçin shendet e lumturi

O pergezojme çiftin e ri
Paçin shendet e lumturiMë Shumë Këngë Nga Valbona Mema:

Më Shumë...