Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Peraj
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Shtator 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  221

Valbona Peraj është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Rritur dhe arsimuar ne Tirane prej 23 vjetesh. Studimet e larta i ka kryer per inxhinieri mekanike ne Universitetin Politeknik ne Tirane dhe juridik. Aktualisht rezidente ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Gjithashtu vazhdon te ndjek sttudime ne Manhatan. Ka punuar ne KESH OST Si Zedhenese me marredheniet me Publikun. Ka punur ne MInistrine e Transporteve ne DPSHTRR. Ajo ka qene imazhi i vajit Filiol per disa vite. Valbona ka nje djale.

Valbona ka fituar shume cmime te para si Euro Fest ne Maqedoni, Festivali i Camersie, Hitet Verore, Klipet e vitit, ka interpretuar ne dy filma komedi: "Pesha e Gruas Sime" (2001) dhe "Trapi i Vjeter" (2005).

Në Maj 2004, Valbona Peraj merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Dua Te Me Duash".

Në Prill 2005, Valbona Peraj merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Te Dua Ty".

Në Shtator 2006, Valbona Peraj merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Mulato".

Në vitin 2006, Valbona Peraj publikon albumin "Interesant".

Më datë 25 Nëntor 2012, Valbona Peraj publikon videoklipin "Le Te Ikin".

Më datë 11 Korrik 2014, Valbona Peraj publikon videoklipin "Jam Arbnore".

Më datë 12 Shtator 2015, Valbona Peraj publikon videoklipin "Asnjehere".

Më datë 27 Shtator 2015, Valbona Peraj publikon videoklipin "Mos Me Torturo".

Më datë 14 Dhjetor 2015, Valentino Mitaj & Valbona Peraj publikojnë videoklipin "E Bukur".

Më datë 13 Gusht 2016, Valbona Peraj publikon videoklipin "Loçko, Loçko Na". Me këtë këngë, Valbona Peraj merr pjesë në Shkodra Fest 2 në vitin 2016.

Më datë 7 Nëntor 2019, Valbona Peraj publikon videoklipin "Më Prisni Se Do Vij". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edmond Zhulali.

Më datë 8 Dhjetor 2019, Valbona Peraj publikon videoklipin "Më Lëndove Ti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Valbona Peraj »


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet