Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

I Ke Te Tera Dhe S'ke Asgje...

Ti ike largë , në dhe të huajë,
dhe kokën më, se ktheve pas,
tashmë vështron i përmalluar,
vitet e humbura të lëna pas.

Rrudhat janë shtuar, si tel pafund,
në kokë ca thinja , të heshtura rrinë,
vështrimi yt që s’është kërrkund,
ca fije floku në ballë të ngrijnë.

I ke të tëra , por s'ke asgjë,
i vetëm je , pa asnji zë,
një mijë kujtime, sot ty të zgjohen,
shpirti dhe zemra që dot s'po ngrohen.

mars 2014

- poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim