A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Imazhi I Vertete

Pikoi qielli, rrodhi si lotet e kombeve te shtypura,
U nxi dielli,fytyra iu venit , syte Brenda zgavrave t’futura.
Rete e gershetuara ne at qiell dukeshin si anije te trishtuara,
Qe sdinin ku te shkonin , qe sdinin cfare te thonin.
Dhe yjet, ah vec yjet , ata nuk pipetinin,
Te fshehur ne at dekor, as koken larte se ngrinin…
Pikoi qielli, lotet e tij rane permes loteve te tokes,
Perreth ish nje imazh aq I nxire, imazhi I vertete I Botes!.

- poem written by Valentina Llapri


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019