A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Vallzimi I Erës Së Lehtë

Mbi fusha e mbi malet e lartë,
ku fluturon shqiponja e vjeter plakë,
ndihet ngazëllimi i erës së lehtë,
dalngadalë e qeshur , zbret dhe në qytet.

Me faqkat e brishta, si pambuk i bardhë,
me trupin e gjatë , të hollë porsi lastar,
duket sikur diçka don të përcjellë!
ndaj zbret që nga malet , ashtu lehtë lehtë.


*Valentina Llapri (dt.14.05.2016)*

- poem written by Valentina Llapri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019