Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Vallzimi I Erës Së Lehtë

Mbi fusha e mbi malet e lartë,
ku fluturon shqiponja e vjeter plakë,
ndihet ngazëllimi i erës së lehtë,
dalngadalë e qeshur , zbret dhe në qytet.

Me faqkat e brishta, si pambuk i bardhë,
me trupin e gjatë , të hollë porsi lastar,
duket sikur diçka don të përcjellë!
ndaj zbret që nga malet , ashtu lehtë lehtë.


*Valentina Llapri (dt.14.05.2016)*

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet